Boulderingová stěna Crux vznikla v létě roku 2011 jako první možnost sportovního indoorového lezení pro širokou veřejnost na Karlovarsku. Stěnu najdete přímo v centru Karlových Varů v těsném sousedství Alžbětiných lázní.

Samotná stěna o ploše 130m čtverečních nabízí lezení na všech profilech: od kolmých, více či méně převislých, až po stropní. Zhruba 1500 chytů různých tvarů velikostí i značek zajišťuje kreativitu lezení a komplexní trénink.

Neustále vznikají nové cesty (bouldry), přibývají chyty i samotné profily… Stěna Crux je určena nejen pro profesionální a výkonnostní lezce, ale i hobby lezce a v neposlední řadě začátečníky a děti.

Dále stěnu využívají lidé s různými handicapy jako výborný prostředek k rehabilitaci a návratu do plné formy.

Také sportovci zabývající se jinými sporty většinou jednostranného zaměření, například cyklisté, běžci, lyžaři a další mohou výborně využít kompenzačních účinků lezeckého pohybu na celý tělesný aparát. Lezení rozvíjí sílu a vytrvalost, ale také koordinaci pohybů, flexibilitu a koncentraci. Nabízíme lezení s profesionálním instruktorem, zapůjčení lezecké obuvi, možnost rezervací pro skupiny a to i mimo běžnou provozní dobu, lezení pro školní účely, boulderingové závody pro děti i dospělé.

Součástí je místo pro strečink a posilování. Celé prostory stěny Crux jsou nekuřácké a můžete tak strávit příjemné chvíle po tréninku, nebo jen tak při lahodném čaji, teplém bio moštu nebo vynikající kávě.

Těšíme se na Vaší návštěvu!

www.stenacrux.cz